ارتباط و سلامتتناسب اندامسبک زندگی

اختلافات طبیعی و بیولوژیکی

نکات برگزیده مطلب

  • دانش قدرت است
  • در آینده ممکن است
  • طرفداران تیم های Hibs و Ross County در فینال
  • نکته روز : آن مرد دوباره
  • طرفداران تیم های Hibs و Ross County در فینال
  • Spieth در خطر ناپدید شدن

۱٫ اختلافات طبیعی و بیولوژیکی
۲. اتخاذ رفتارهای مخرب بهداشتی مانند سیگار کشیدن
۳٫ مزایای گذرای سلامتی گروهی نسبت به گروه دیگر هنگام اتخاذ یک رفتار تقویت کننده سلامتی
۴- رفتارهای مخرب سلامتی که در آنها انتخاب سبک زندگی به شدت محدود است.
۵٫ مواجه شدن با شرایط ناسالم و استرس زای زندگی و کار
۶٫ دسترسی ناکافی به خدمات بهداشتی ضروری و همچنین خدمات عمومی
۷٫ انتخاب طبیعی یا فعالیتهای اجتماعی مرتبط با سلامتی که افراد ضعیف را به طبقات پایین اجتماعی سوق می دهد. (کمیسیون تعیین کنندگان اجتماعی سلامت ، ۲۰۰۷)
مطالعات نشان می دهد که از این موارد هفتگی ، موارد ۱ ، ۲ و ۳ به طور معمول در زمره بی عدالتی های بهداشتی طبقه بندی نمی شوند. اما آنچه از موارد ۴ ، ۵ و ۶ نتیجه می شود ، آنها قابل اجتناب هستند و در سلامت بی عدالتی محسوب نمی شوند.
کمیسیون تعیین کنندگان اجتماعی سلامت ، ضمن تأکید بر لزوم توجه به این عوامل ، اظهار داشت که توصیه ها و رهنمودهای کمیسیون برای اتخاذ سیاست های بهداشتی به ندرت مثر بوده است. آنچه ضرورت عملی ارتباطات بهداشتی را تعیین می کند ، ضرورت آموزش و تعلیم محرومین و طبقات پایین جامعه با کمک آموزش همگانی و رسانه ها است. این یکی از مهمترین ضروریات برقراری عدالت در بهداشت است. علاوه بر این ، رسانه ها می توانند سیاست گذاران ، محققان ، ذینفعان بهداشت جامعه ، رهبران جامعه مدنی در سطح ملی و بین المللی را تحت تأثیر قرار داده و در سطح دیگری آگاه سازند تا توجه خود را بر عدالت بهداشتی معطوف و اقدامات مشارکتی را انجام دهند. و آنها را چند جانبه ترغیب کنید.

۱-۴- ارتباطات رسانه ای و بهداشتی
دو زمینه اصلی ارتباطات بهداشتی وجود دارد که به هم مرتبط هستند: بخش اول “بخش مراقبت های بهداشتی” است که به بررسی تأثیر ارتباطات بر نحوه ارائه خدمات بهداشتی می پردازد.
بخش دوم ، “ارتقا Health سلامت” ، استفاده متقاعد کننده از پیام های ارتباطی در رسانه ها برای ارتقا سلامت عمومی را بررسی می کند. این دو بخش ارتباطات بهداشتی موازی با تقسیم علمی دانشگاه علوم ارتباطات پیشرفته هستند و توسط متخصصان این رشته به دو شاخه اصلی “ارتباطات رسانه ای” و “ارتباطات انسانی” تقسیم می شوند.
ارتباطات انسانی در زمینه “سیستم ارائه خدمات بهداشتی درمانی” مورد استفاده قرار می گیرد و اساساً اولین قسمت ارتباطات بهداشتی است که شامل یک سیستم سازمان یافته خدمات ، تجهیزات ، کارکنان و مکانهایی است که از طریق آن افراد ، خانواده ها یا گروه ها ، مراقبت های بهداشتی از جمله تشخیص ، درمان ، آنها پیشگیری و آموزش بیماران را با هدف افزایش ، حفظ و بازتوانی سلامتی دریافت می کنند. در این سیستم ها ، شرکت کنندگان شناسایی شده تحت درمان قرار می گیرند و در برنامه های پیشگیری و مراقبت های بهداشتی مانند تغییر رژیم غذایی ، کاهش وزن ، ترک سیگار ، غربالگری دوره ای ، ورزش ، ایمن سازی و سایر اقدامات که می توانند به درمان یا حفظ سلامت آنها کمک کنند ، گنجانده شده اند. ، آنها حضور خواهند داشت. به طور خلاصه ، دامنه عملکرد ارتباطی در سیستم ارائه مراقبت های بهداشتی موضوعاتی مانند ارتباطات بین فردی و گروهی ، ارتباطات پزشک و بیمار ، ارتباطات بالینی یا درمانی و ارتباطات مربوط به تصمیم گیری بهداشت است.
در مقابل حوزه اول ، رشته “ارتقا health سلامت” محققان ارتباط جمعی بیشتری را به خود جلب می کند. وظایف ارتقا health سلامت شامل نیازسنجی ، شناسایی مشکل ، تعیین اهداف خاص و خاص ، طراحی و اجرای مداخلات و ارزیابی نتایج است و از مزایای اطلاعات ارتقا health سلامت می توان به تغییر دانش و نگرش ، افزایش آگاهی و بهبود کیفیت زندگی و سلامتی. . طراحی ، اجرا و ارزیابی “کمپین های ترغیب ارتباطات بهداشتی” برای مقابله با خطرات عمده سلامتی و بهبود سلامت عمومی ، مانند کارزارهای ارتباطی برای مبارزه با ایدز و بیماری های قلبی و سرطان استفاده از ظرفیت رسانه های جمعی ، چندین کانال ارتباطی و متخصصان ارتباطات ، طراحی پیام های هدفمند و خاص ، تهیه برنامه های بهداشتی و موارد دیگر از جمله اقدامات ارتباطی است.
با این حال ، ارتباطات بهداشتی به تنهایی نمی تواند مشکلات مرتبط با سیستم اجتماعی را تغییر دهد. مسائلی مانند فقر ، تخریب محیط زیست ، عدم دسترسی به خدمات بهداشتی و … از جمله مشکلات مربوط به زیرساخت های جامعه است. اما برنامه های جامع ارتباطات سلامت باید شامل تحقیقات منظم در مورد همه عوامل دخیل در سلامت و راهکارهایی باشد که می تواند برای تأثیرگذاری بر این عوامل استفاده شود.
فعالیت های ارتباطی سلامت ، اگر به خوبی طراحی شده باشد ، می تواند به افراد و جوامع کمک کند تا نیازهای آنها را بهتر درک کنند و نیازهای فردی ، محیطی و جمعی آنها را در اولویت قرار دهند. در دهکده ای که آب آشامیدنی مطمئنی وجود ندارد و عوامل خطر بیماری های عفونی مانند مالاریا و … کنترل نمی شود ، درخواست حضور پزشک متخصص یا بیمارستان تخصصی از اولویت کمتری برخوردار است. زیرا اطلاع رسانی به مروجان بهداشت و انتقال آب شیر آب واردات بیشتری خواهد داشت

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن